ATTILA

Narozen 7.4. 2007

S Attilou jsme začali pracovat v roce 2012. Po úvodních peripetiích, kdy byl zakoupen pro hipoterapii sponzorkou, která jej však žádala po roce zaplatit i s navýšením ceny, je od roku jeho 2014 majitelem Isar z.s. 

Je to kříženec arabského koně a ruského jezdeckého koně. Tyto údaje jsou ovšem bez záruky, protože v jeho průkazu původu nejsou údaje o jeho rodičích vyplněny. 

Má milou povahu, kde se projevuje houževnatost i temperament. Ten naštěstí projevuje pouze pod sedlem při tréninkových aktivitách a vyjížďkách do terénu. Při terapii je spolehlivým kolegou. Ve volných chvílích má rád svůj klid, dobré seno a nepohrdne dobrou společností ostatních koní. Ve společnosti je dominantní, ale nikoliv přehnaně agresivní. Rád se válí v blátě a horších věcech, což nám, při jeho zabarvení, radost nedělá. 

Pohyb jeho hřbetu, kterým stimuluje své malé klienty, je jemný, harmonický ve všech rovinách. Plně respektuje alfa postavení vodiče a díky speciálnímu výcviku je spolehlivý i v nestandardních situacích, kdy u většiny koní výrazně převažuje úleková či útěková reakce. 

Nemá rád vlhké počasí s větrem a bláto, kterého si, bohužel, v posledních letech užíváme nad rámec našich představ. Do práce se nehrne, ale spolupráci neodmítá. Pro jeho výrazné zabarvení dostal přezdívku dvojkůň a mezi našimi malými klienty je velmi oblíben.