NAPOLEON BONAPARTE

Narozen 21. 4. 2011

"Bona" jsme si vybrali v roce 2015 jako neobsednutého mladíčka v podkrušnohoří. Jeho výcvik pro hipoterapii jsme tedy měli od počátku v rukou naší trenérky Báry. Připravil jí mnoho horkých chvilek, ale vyrostl nám z něj spolehlivý kolega. 

Jeho původ je neznámý. Informace o matce nikdo nezaznamenal a tak jsme k němu vyslechli o jeho původu jen to, že je dítětem lásky. Na pastvině se hřebec do jeho maminky zamiloval, přeskočil ohradu ... a pak se narodil náš Bono.  

V průkazu má zapsánu barvu Isabela Palomino, u nás je přezdíván (hlavně maminkami) Barbie kůň. Je čistotný a jeho barva je ve slunci zlatá.  

Jeho povaha je poněkud neohebná, je to paličák, ale zároveň vtipálek. Při terapii se mírně nudí a občas si vymýšlí "něco navíc". Plně respektuje vodiče, ovšem je nutno připustit s ním jistou míru diskuze, aby se necítil příliš zotročen. Oplývá velkými komunikačními schopnostmi, umí si nahlas říct o pozornost a zejména pak o jídlo a pamlsek.

Jeho fyzická konstituce je velmi vhodná pro terapeutického koně výškou, tvarem hřbetu i jeho pohybem. Ten je výrazný a stimulační.   

Nemá rád striktní příkazy, bláto a nedostatek potravy. Rád pomáhá při všech pracích ve výběhu a k jeho nejoblíbenějším aktivitám patří převracení kolečka s hnojem.